27.5.2019 byla Českým rozhlasem Pardubice odvysílaná zpráva o vzdělávání dětí cizinců v mateřských školách. Naše organizace v letošní roce spolupracuje se sedmi školkami v Pardubicích, do kterých dochází lektorka Most pro a pomáhá s výukou jazyka.

 

20. 2. 2018 vyšla ve Zpravodajství FTV Prima reportáž zabývající se zaměstnáváním Mongolů v Pardubicích.

Celá reportáž ke shlédnutí zde.

Na počátku února 2018, vyšel článek v MF DNES – Pardubický kraj rozhovor s ředitelkou Most pro o.p.s. Helenou Grundmanovou na téma mongolských zaměstnanců a Foxconnu.

Foxconn chce Mongoly proto, že se neumějí ozvat, říká šéfka neziskovky

 

Na konci roku 2016 vyšel článek V MF DNES o nově chystané službě Rodina pod Mostem, která bude naší organizací poskytována od roku 2017. Jedná se o Sanaci rodiny, která bude poskytována rodinám cizincům, jedná se o jedinečnou službu, kterou není schopna v pardubickém kraji poskytnout jiná organizace, především vzhledem k jazykové bariéře.

 

V roce 2015 naše organizace započala spolupráci s Pardubickým krajem a začala vést semináře o finanční gramotnosti pro seniory. Během semináře v Litomyšli, který se uskutečnil 20.3.2016 v hotelu Modrá hvězda byla přítomna i regionální televize V1. Na reportáž ze semináře se můžete podívat na tomto odkazu:  finanční gramotnost pro seniory – Litomyšl

 

Na jaře roku 2015 vznikla reportáž pro radiožurnál o začleňování dětí cizinců do škol.
přečíst si článek a poslechnout reportáž

 

Letní prázdninové doučování v Multiklubu. Rozhovor s lektorkou doučování Annou Vozňuk a žáky provedl redaktor Ondřej Wolf z Českého radiožurnálu Pardubice o letních prázdninách 2014.

 

V roce 2013 navštívil reportér Českého rozhlasu Pardubice Ondřej Wolf Multiklub a zajímal se o letní doučování dětí cizinců před začátkem školního roku. Své zkušenosti s výukou popisují lektorky Eliška Víšková a Zdena Netolická. Během letních prázdnin navštěvovalo Multiklub přibližně 30 dětí z různých zemí s různým stupněm znalosti češtiny.

 

14.8.2013 se do Multiklubu přijela podívat reportérka z Východočeské televize V1. Zaměřila se především na děti cizinců, kteří se v období letních prázdnin snaží připravit na nadcházející školní docházku. 

 

Dále se v roce 2013 byl Ondřej Wolf podívat na prvním stupni základní školy ve třídě paní učitelky Ivany Morávkové. Ta měla v daném roce poprvé ve své třídě dvě děti cizince. V hodinách ji proto s výukou pomáhala asistentka Most pro o.p.s. Radka Páchová. Obě se shodly na tom, že děti jsou snaživé a jsou u nich vidět velké pokroky. Také Byly rády, že kolektiv ostatních dětí je přijal.