Poradna Pardubice 

Naše služby poskytujeme bezplatně a v případě potřeby i anonymně všem cizincům i s nelegálním statutem pobytu a to jak cizincům ze třetích zemí, tak cizincům z EU. Poradenství poskytuje sociální pracovník (dle domluvy s tlumočníkem) na pobočce organizace.

Služba je poskytována na adrese:
17. listopadu 216
Pardubice 530 02

V čase:
PO: 9:00 – 13:00 ( 13:00 – 17:00 pouze objednaní)
ÚT: 9:00 – 13:00 (13:00 – 17:00 pouze objednaní)
ST: 9:00 – 17:00
ČT: zavřeno
PÁ: 9:00 – 13:00 (13:00 – 17:00 pouze objednaní)

V návaznosti na poradenství poskytujeme:

  • pomoc při kontaktu s úřady, lékaři, školami, zaměstnavateli, pronajímateli bytů apod.
  • zprostředkování tlumočení z češtiny do mongolštiny, vietnamštiny, ruštiny, bulharštiny, polštiny, rumunštiny, angličtiny a zpět

Službu poskytujeme osobně, telefonicky, e-mailem.

Terénní práce

Poskytuje sociální pracovník ve spolupráci s tlumočníkem mimo pobočky organizace a na dalších kontaktních místech. Služba je poskytována na území celého Pardubického kraj.

Terénní práce se soustředí především na rozšíření informací o poskytovaných službách mezi cílovou skupinu, například distribuce letáků informujících o kurzech českého jazyka nebo poskytovaných službách včetně kontaktů na tlumočníky.

Sociální pracovníci jsou schopni s drobnými záležitostmi pomoci přímo na místě a v případě složitějších záležitostí si domlouvají schůzku v poradenské místnosti v sídle organizace.

Mezi frekventované terény patří například ubytovny, továrny, podniky které zaměstnávají cizince, drobné večerky a obchody.

 

Informace_pro_zájemce 

stížnosti